Scroll Top

Glābšanas laivas

Glābšanas laivu galvenie parametri

Dažādās dzīves situācijās glābšanas darbiem atšķirsies laivas, kuras būs piemērotākās attiecīgajā situācijā. Piemēram spēcīgu plūdu gadījumā piepūšamās laivas nebūs piemērotas, turpretī tās būs piemērotas darbiem jūras pludmales glābšanas darbos. Tādēļ apskatīsim sīkāk kādas laivas kādiem darbiem būtu piemērotākās. 

Stabilitāte

Jebkurai glābšanas laivai ir svarīga stabilitāte, kas lielā mērā ir atkarīga no laivas platuma, jo platāka laiva, jo tā būs stabilāka. Taču dažādās situācijās stabilitātes prasības var būt dažādas. Piemēram darbam jūrā, viļņos laivas stabilitātei ir kritiska nozīme, turpretī darbam iekšējos ūdeņos stabilitātes prasības var būt zemākas. Pie vienāda platuma laivām viss stabilākās būs RIB laivas, jeb piepūšamās laivas.

Ātrums

Izvēloties laivas un motora parametrus svarīgi ņemt vērā nepieciešamos ātruma parametrus. Kādu attālumu veikšanai ir paredzēta laiva un cik kritiski ir nokļūt ātri līdz glābšanas vietai. Ja laiva tiek lietota pludmales patrulēšanai, vai jahtklubam kā pavadošā laiva, tad laivas ātrumam praktiski nav nozīmes jo glābšanas situācijā braukšanas attālumi ir niecīgi. Bet ja laiva paredzēta glābšanas darbiem atklātā jūrā un līdz negadījuma vietai jābrauc 10, 20 vai vairāk kilometri, tad iespējams laivas ātrumam ir kritiska nozīme. Galvenais ātruma ietekmējošais faktors ir dzinējs, precīzāk dzinēja jauda. Tomēr tas nav vienīgais faktors, ātrumu ietekmē gan laivas svars, gan laivas forma.

Ērtums

Kas jāņem vērā domājot par lietošanas ērtumu. Vai laivai nav jābūt izturīgai pret triecieniem? Glābšanas darbos var nākties braukt seklos ūdeņos, kur liela iespēja uztriekties akmeņiem vai kādiem citiem cietiem priekšmetiem. Jābūt iespējai piebraukt krastā jebkurā vietā, neskatoties uz to kāds ir kratsts akmeņains vai tauvošanās jāveic pie asām konstrukcijām utt. Ja glābšanas darbos jāevakuē cilvēki, mājlopi no mājām vai jāveic mantu pārvešana, tad laivu būtiski izvēlēties gana lielu ar atveramu laivas priekšgalu, kas šīs darbības padara būtiski vienkāršākas.  Lielas glābšanas laivas aprīkojumā būtu jābūt arī vinčai, kas bieži var noderēt glābšanas darbos.

 

Mūsu piedāvātās glābšanas laivas
  • Pludmaļu patrulēšanas un jahtklubu – sporta treneru pavadošās glābšanas laivas

Polietilēna laivas Whaly ārkārtīgi izturīgas, Holandē ražotas, laivas, kurām nav nepieciešama sarežģīta kopšana (tikai mazgāšana).

Whaly glābšanas laiva

XS RIB laivas augstas kvalitātes angļu ražotāja laivas.

XS RIB darba laivas

 

  • Plūdu gadījumos izmantojamās laivas ar lielu itilpību, ja nepieciešams evakuēt cilvēkus, lopus, vai mantas.

MS boats ražotāja laivas, ar individuāla aprīkojuma iespējām – kabīni, hidroulisku viņču, elektro viņču, bortos iestrādātām durvīm un daudz ko citu.

MS boats darba laivas

Lielas ietilpības darba laiva

  • Glābšanas laivas gariem maršrutiem ātriem pārbraucieniem jūrā

Par jūras 4×4 iesauktās laivas Targa. Šīs somu ražotāja laivas izceļas ar apbrīnojamu jūrasspēju un teicamām gaitas īpašībām jūrā. Šajā laivā arī lielā vējā jutīsieties drošībā. Šīs laivas iespējams satikt visās pasaules malās gan kā glābšanas laivas, gan policijas, gan dažādu citu profesionālo darbu veikšanas laivas.

Targa darba laivas

Kā otru ļoti piemērotu šādu laivu ražotāju jāpiemin Sillinger fraņču laivas. Šis laivu ražotājs specializējās uz profesionālu laivu ražošanu militāriem mērķiem, poicijai, glābšanas dienestiem. Jaudīgas un ātras laivas paredzētas darbiem jūrā.

Sillinger glabšanas laivas

  • Glābšanas laivas ar augstu izturību darbam seklos ūdeņos

Viss piemērotākās laivas šādiem apstākļiem būtu Whaly laivas, kāpēc? Jo šīm laivām ir neliela iegrime un ārkārtīgi augsto iztirības pakāpi varat novērtēt šajā video: